New items
Czas tajemnic : Karla. T. 1
W zamknięciu
Wdowa
Umysł w ogniu : prawdziwa historia młodej dziennikarki, która przeżyła medyczny koszmar
Ukochany wróg
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
"Malink"i w bibliotece

„Malinki” w bibliotece

W dniu 20 lutego br. dzieci z grupy „Malinki” przedszkola TUP TUP w Miejskiej Górce gościły w Wypożyczalni Książek dla Dzieci i Młodzieży. Przedszkolaki zapoznały się ze zbiorami oraz zasadami korzystania z biblioteki. Z zainteresowaniem oglądały książki i odpowiadały na zadawane pytania. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały przeczytanej legendy pt. „Jak wodnik Opole uratował” oraz kilku wierszy Jana Brzechwy. Każde z dzieci otrzymało kolorową zakładkę do książki oraz cukierki. Mali przedszkolacy odwiedzili również Wypożyczalnię Książek i Czytelnię dla Dorosłych.
Danuta Orzechowska

ZIMOWE LEGENDOWANIE

5 lutego br. Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce przy współpracy Drużyny Harcerskiej „Przełęcz”, zorganizował głośne czytanie legend, które przebiegało pod hasłem „ Zimowe legendowanie”. Do Wypożyczalni Książek dla Dzieci i Młodzieży zostali zaproszeni młodzi miłośnicy czytania, którzy odbyli legendową podróż po najsłynniejszych miejscach w Polsce. Wybrane opowieści z książki Marioli Jarockiej „Podróże z legendą” czytały: Danuta Orzechowska – kustosz biblioteki oraz druhna Małgorzata Miedzińska. Słuchacze dowiedzieli się, „Jak wodnik Opole uratował”, „Jak powstały Kaszuby”, później przenieśli się wyobraźnią do Torunia, który jak się okazało został uratowany od plagi żab przez dzielnego flisaka. Na Śląsku zajrzeli do kopalni i dowiedzieli się wiele o „Skarbnikowym złocie”, zaś o tym skąd na wieży poznańskiego ratusza wzięły się koziołki usłyszeli w legendzie „Poznańskie koziołki”.
Uczestnicy spotkania wzięli udział w przygotowanej zgaduj – zgaduli oraz kalamburach. Każdy otrzymał słodki upominek oraz zakładkę do książki.